Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Parita eura k dolaru? To je jen otázka času

Rozdílnost měnové politiky Spojených států a Evropy přinese paritu eura k dolaru. S odkazem na informace ING Group to dnes uvedla televize CNBC. Pokud by parita nastala do konce letošního roku, historie ukazuje, že by mohla způsobit problémy pro investory, kteří věří v „Santa Claus rally“.

Analytici ING Group očekávají konsolidaci okolo 1,045 – 1,05 EURUSD. Současný pohyb na měnovém páru ale znamená, že pohyb směrem k paritě je jen otázkou času.

Euro se včera propadlo až na 1,0364 EURUSD. To je nejníže od srpna 2003, kdy se obchodovalo na úrovni 1,0357 EURUSD.

Přepíše libra historii? Bude parita na dolaru?

Klíčovým faktorem je nyní silný dolar, protože investoři věří tomu, že americká centrální banka (Fed) bude v příštím roce zvyšovat úroky rychleji, americká ekonomika totiž nabírá dynamiku. Evropská centrální banka (ECB) naopak nedávno oznámila, že naleje dalších 540 miliard eur, aby podpořila zadrhávající hospodářství Evropské unie.

Analytici investiční banky Barclays předpovídají, že euro sestoupí na paritu s dolarem do 3. čtvrtletí 2017. Podle analytiků JP Morgan Asset Management by se to mohlo stát dokonce už v prvním čtvrtletí.

 

 

Newsletter