Pátek na Wall Street slabší, přesto uzavřel velmi úspěšný týden

Americké akcie uzavřely v pátek smíšeně, přičemž index S&P 500 odstoupil od svých čtvrtečních maxim poblíž psychologické úrovně 2000 bodů a odepsal -0,2 % na 1988 bodů. V týdenní bilanci byl ovšem o 1,7 % silnější. Dow Jones -0,22 % na 17 0001 bodů. Rostl pouze Nasdaq +0,14 % na 4538 bodů.

Akcie obchodují níže po ukrajinsko-ruských konfliktech, respektive vpádu ruského humanitárního konvoje na ukrajinské území. Krok Moskvy Ukrajina považuje za přímou intervenci.

V pátečním projevu Janet Yellen v Jackson Hole řekla, že se americké ekonomika blíží k cíli Fedu plné zaměstnanosti a stabilní inflace. Yellenová se však domnívá, že americký trh práce ještě není zcela vyléčen. Zasedal i prezident ECB, který sdělil, že dříve oznámené nekonvenční kroky a slabší euro podpoří ekonomiku eurozóny, ECB je ale v případě potřeby připravena udělat více.

Šéfka Fedu Janet Yellenová říká, že Fed nadále pozoruje významné nevyužití pracovních kapacit

Draghi: ECB je připravena udělat víc

Týden se nesl v pozitivním duchu po zveřejněných dobrých makrodatech, především z trhu práce, ale realitního sektoru.

Z akcií rostl Keurig Green Mountain +13,26 % díky lepšímu zisku, dařilo se i Salesforce.com +7,34 a Ross Stores +7,39 % a GameStop Corp +5,95 díky čtvrtletním zprávám každé společnosti.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter