Pět let a zhodnocení 1400 %? A to není konec!

Americké akcie mají za sebou den většinového poklesu. Index Dow Jones klesl o -0,48 %, S&P 500 o -0,1 %, jediný Nasdaq bojoval o body, což ve výsledku skončilo růstem o +0,29 %. Z dlouhodobého hlediska, například pět let, však čísla (logicky) vypadají mnohem lépe. V prvním případě se dostáváme k téměř +50 %, ve druhém k více jak +60 % a ve třetím dokonce nad +80 %. Slušné cifry, řeknete se, ovšem co kdyby existoval instrument, jehož výnosy za tu samou dobu dosahují přibližně 1400 %? Ano je to tak, seznamte se s Lending Tree.

Lending Tree je americká online společnost, která spojuje dlužníky (spotřebitele i podnikatele) s individuálními věřiteli, bankami a dalšími subjekty ochotnými půjčovat své peníze. Firma byla založena v roce 1998, ovšem nesjednává přímé finanční spojení obou stran, jak je tomu v poslední době běžné, nýbrž funguje spíše jako broker. 

Posledních pět let si podnik nevedl rozhodně špatně. Ostatně, jak by vůbec mohl, když si cena jeho akcie připsala zhodnocení, které je vůbec nejvyšší v rámci širokého indexu S&P 1500. Mnozí si řeknou, že taková rally musí každou chvíli skončit. To však není případ Craiga Johnsona, specialisty na technickou analýzu společnosti Piper Jaffray. Podle něj stále existuje dostatečný prostor pro další růst.

„V případě akcie Lending Tree rozhodně svoji pozici udržím,“ řekl pro server CNBC Johnson. „V tuto chvíli ještě není překoupená.“

Titul se aktuálně obchoduje na 83,25 dolarech za kus. Jeho rostoucí trend zůstává podle tradera stále ve hře, alespoň do doby, dokud neprorazí úroveň 70 dolarů. Podle datové společnosti FactSet je medián cílové ceny dokonce na 130 USD, což by odpovídalo více jak 50% rally v dalších dnech.

Proč analytici sází na další boom? Prvním argumentem je cena pod maximy z roku 2015. Hlavní ovšem je, že firma má dostatečný potenciál na to, aby profitovala na stále rostoucí poptávce po online půjčkách, které jsou spjaty s nízkými akvizičními náklady a odpovídají aktuálnímu trendu odklonu od tradičních forem financování. Proč si tedy nevydělat taky trochu peněz, že….

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost. 

Newsletter