Pivovary Lobkowicz prý jednají o prodeji třetinového podílu s fondy

Květnová primární emise akcií Pivovarů Lobkowicz Group se nakonec uskutečnila bez prodeje akciových podílů stávajících majitelů firmy. Nyní E15 píše, že pivovary vyjednávají o prodeji bezmála třetinového podílu o tržní hodnotě kolem 550 milionů korun s fondy kolem nápojové skupiny Kofola. Dle E15 by zájem mohla mít skupina Enterprise Investors. Majitel Kofoly Samaras zájem o pivovary odmítl.

„Spekulaci nemůžeme potvrdit ani vyvrátit. Majoritní vlastníci zvažovali více možností odprodeje svých podílů a jednali s různými stranami včetně Kofoly. Nicméně společnost prozatím nemá důvod o jednáních informovat,“ uvedla mluvčí Pivovarů Lobkowicz Renata Melíšková pro list.

„Tato spekulace by se mohla potvrdit, protože vlastníci PLG při květnovém IPO nakonec neprodali zvažovaný podíl,“ potvrzuje možnost takové transakce analytik Komerční banky Josef Němý. „Vzhledem k nízké likviditě akcií PLG na pražské burze by dával smysl právě přímý prodej strategickému investorovi,“ uvedl Němý.

Pivovary Lobkowicz Group se v rámci IPO nakonec rozhodly umístit 2,53 milionu akcií včetně nadlimitní opce na ceně 160 korun za akcii. Dosavadní akcionáři firmy se tehdy rozhodli své akcie neprodat. Původně oznámeným rámcem pro nabídku přitom bylo nejvýše 2,3 milionu nově vydávaných akcií a nejvýše 3,4 milionu akcií uvolňovaných nynějšími akcionáři. Na druhou část tedy nedošlo, prvá byla využita v plné výši. Analytici následně vyhodnotili IPO jako nepříliš úspěšné.

Pivovary Lobkowicz míří na burzu. Svěží vítr nebo spadne pěna?

IPO Pivovarů Lobkowicz: Jen nové akcie, jen za 160. Neúspěch, zní od analytiků

Piva Lobkowicz na pražské burze: Nástup vlažný, J&T čeká růst

LN: Sešlo z akvizice, kterou chtěly Pivovary Lobkowicz (+komentář analytika)

Pivovary Lobkowicz po úpisu navýšily základní kapitál ze dvou milionů na 1,87 miliardy korun

Newsletter