Pohádková aplikace Readmio chce v příštím roce globálně expandovat

Readmio má za sebou úspěšný rok. Startup, který nabízí pohádkovou aplikaci se zvuky, letos posbíral několik ocenění, mimo jiné vítězství v Creative Business Cup nebo cenu diváků na Startup World Cup & Summit. Ale především se mu podařilo rozjet svou činnost a expandovat i do zahraničí (už dříve jsme přinesli článek zde).

V první polovině roku 2022 chce Readmio vybrat další peníze od investorů na globální expanzi (v prvním kole v prosinci 2020 vybralo částku půl milionu eur). Naváže tak na svoje působení v Česku, na Slovensku a v anglicky mluvících zemích. Úspěch samozřejmě není zaručen, ale Readmio má k němu solidně našlápnuto. Ilya Novodvorskiy, spoluzakladatel Readmio, věří v úspěch i díky viralitě jeho projektu. Rodičům se podle něj líbí zcela nová zkušenost s touto aplikací a sdílejí ji dále.

Novodvorskiy, ruský rodák, vyrůstal v New Yorku a může tedy srovnávat život v USA a v Česku. Jak se liší přístup startupů ve Spojených státech a tady? Co by poradil aspirujícím startupistům? Poslechněte si podcast.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo 6. října 2021. Vítězem se stal český startup Tatum Blockchain Services, který se soustředí na rozvoj aplikací na technologii blockchain.

Newsletter