Pokoří zlato 1400 dolarů za unci? Fed musí zůstat v klidu

Cena zlata se včera ráno dostala na dvoutýdenní maximum a někteří stratégové věří, že žlutý kov by nyní mohl pokořit úroveň 1400 dolarů za unci nebo dokonce vystoupat ještě výš. Podle výkonného ředitele BK Asser Management Borise Schlossberga bylo klíčem k rally středeční rozhodnutí americké centrální banky (Fed). Bankéři se opět vyhnuli zvýšení sazeb a zlato tak mohlo profitovat z toho, že Fed se bude dál držet lini.

„Dokud a pokud centrální banky nezačnou utahovat politiku, bude zlato i nadále bez rozpaků „strong buy“,“ řekl Schlossberg televizi CNBC. Je to téma, které vidíme po celý rok a včerejšek to jen potvrdil.

„Fed zůstal v klidu a neposkytl absolutně žádný údaj o nějaké akci v září, a rally zlata pokračuje. Myslím, že máme docela slušnou šanci pokořit hranici 1400 dolarů za unci do konce roku za podmínky, že Fed zůstane v klidu,“ dodal Schlossberg.


Hlavní ekonom a stratég firmy MKM Partners Jonathan Krinsky uvedl další dva důvody, proč by cena zlata měla stoupat. První je spojen se stříbrem, které od počátku roku posílilo o 46 procent a zlato v posledních měsících překonalo. Dále upozornil také na akcie těžařů zlata, které letos zažily solidní růst.

Také Krinsky se domnívá, že 1400 dolarů za unci je dosažitelná cílová cena zlata. Ve skutečnosti ale věří, že žlutý kov by se mohl dostat až na 1500 dolarů.

 

Newsletter