Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Posílí růst české ekonomiky korunu od 27,20 k euru?

Česká koruna se ráno pohybuje na úrovni 27,20 EURCZK a vyčkává dnešní číslo dne. Tím je podrobný údaj o růstu tuzemské ekonomiky ve druhé čtvrtině roku, včetně struktury tohoto růstu. Podle údajů ČSÚ z konce srpna HDP meziročně stoupl o 4,4 % a mezičtvrtletně o 1,0 %. Pokud se potvrdí dobrá data, bude to pozitivní zpráva pro korunu a ta by mohla dále korigovat své nedávné ztráty.

Dnes v osm hodin ráno byly zveřejněny německé maloobchodní tržby, jenž překvapivě přes očekávaný růst (o 0,2 %) klesají o 0,4 %. Meziročně rostou o 2,5 %, když konsensu analytiků dle Bloomberg čekal růst 3,20 %. To není dobrá zpráva pro euro. Navíc, dnešní údaj o inflaci v eurozóně se čeká s podobně negativním výsledkem. Vše tak dnes vyznívá spíše ve prospěch amerického dolaru, který by mohl na frontě s eurem nabrat mírné zisky. Ráno se hlavní měnový pár obchoduje na úrovni 1,1230 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter