Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

Poslední „klidné“ zasedání ČNB, nebo překvapení?

Jistota tvrdého kurzového závazku pomalu končí. Konec intervencí může s nástupem druhého kvartálu přijít kdykoliv. Eurokoruna je stále na úrovni 27,01 EURCZK, ovšem vyšší volatilita se nepochybně blíží. Dolar včera posílil, ale ztráty posledních dní zatím neumazal. Momentálně se obchoduje na 1,0758 EURUSD.

Včerejší den nebyl nijak významný, co se dat týká. Za zmínku stojí pouze ceny dováženého zboží v Německu, které meziměsíčně vzrostly o 7,4 %, což byl největší růst od srpna 2011. Důležitější bude dnešek, kdy naposledy zasedá ČNB v režimu tvrdého kurzového závazku. Následně, od druhého kvartálu, lze již ukončení intervencí očekávat kdykoliv bez varování.

Konec intervencí ČNB: Vsazeno 65 miliard, spekulanti se šeredně spálí

Měnový pár EURCZK vidíme do dnešního zasedání stále na úrovni 27,02 EURCZK, poté se uvidí, zda nás ČNB překvapí už dnes, nebo si to nechá na později. V eurozóně se ještě dnes dočkáme indexu spotřebitelských cen, kde se počítá s meziměsíčním růstem 0,4 %.

Dolar včera posiloval jak vůči euru, tak vůči koruně a v obou případech si připsal kolem 0,50 %. Pomoci by mu dnes mohly nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, kde se předpokládá s 244 tisíci, což je méně než v předchozím měsíci a také konečné HDP, kde se počítá s růstem 2 %. EURUSD vidíme dnes v pásmu 1,071 až 1,079 a vůči koruně 25,04 až 25,14 EURCZK.

Credit Agricole: Prodej 12měsíčního EURCZK forwardu. Cíl 25,00 za euro

Nomura: Vsaďte na posílení koruny. Cílem je 26,15 za euro

Newsletter