Výsledky evropských indexů PMI sice vykázaly pokles, zejména u služeb však byl ve většině případů oproti konsensu mírnější. Euro na data reagovalo posílením k 1,2180 EURUSD. Dolarový index smazal část ranních zisků. Obrat, spolu se silnějším eurem, podpořil měny regionu. Koruna se obchoduje kolem 26,10 za euro.

Potvrzeno. ČNB si koruny „nevšímá“

Rusnok potvrdil nepřítomnost ČNB na trhu. Koruna mírně oslabila, ovšem vzhledem k původním očekáváním bankovní rady je současná po intervenční volatilita stále slabá.

Na EURCZK se od čtvrtečního ukončení intervencí dá pozorovat oboustranná volatilita. Nejdříve se EURCZK podívala až k hranici 26,50, což byl očekávaný směr. Na začátku týdne je však možné vidět pohyb směrem zpět, tedy oslabení koruny. Momentálně se tento měnový pár obchoduje na 26,67.

Na USDCZK se ukončení intervencí rovněž projevilo nejdříve posílením koruny, ale v pondělí bylo možné vidět, podobně jako na EURCZK, krok zpět k oslabování koruny. Právě teď se USDCZK obchoduje na hranici 25,12. Co se týče EURUSD, tak ten se v tento moment obchoduje se na 1,061.

Včera jsme se dočkali vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, který pro Právo uvedl, že banka v současné době na koruně nijak neintervenuje. Tím poměrně jednoznačně vyvrátil spekulaci, která se objevila dokonce už několik desítek minut po ukončení kurzového závazku.

Rusnok: Pointervenční volatilita? Několik týdnů až dva měsíce

V jiném rozhovoru pro server iDnes pak Rusnok dále řekl, že po ukončení kurzového závazku čekala bankovní rada ČNB mnohem větší volatilitu. Na druhou stranu, stále platí, že by na její možný nástup měli být investoři připraveni. Šéf centrální banky pak rovněž podotkl, že nová rovnováha české měny by nemusela být tak daleko od úrovně 27,00 za euro.

Rusnok: Čekali jsme větší výkyvy kurzu koruny

Dnes nás žádná domácí data nečekají. V zahraniční budou reportována především data z Británie, a to index průměrného výdělku a míru nezaměstnanosti. V USA zase vyjdou data o importních a exportních cen a týdenní zásoby ropy.

Pro dnešek vidíme USDCZK v rozmezí 25,05 až 25,119. Měnový pár EURUSD dnes vidíme v pásmu 1,059 až 1,063. U EURCZK máme očekávané rozmezí je 26,60 až 26,76.

Newsletter