Dolar proti euru smazal část včerejšího oslabení po Fed Minutes. Obchoduje se pod 1,0200 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna krátce oslabila nad 24,60 za euro.

Pozvánka na webinář: Čas nakoupit euro? A jak dlouho vydrží silná koruna?

Zdroj: Depositphotos

Kurz eura a dolaru se dostal k paritě. Koruna proti euru posiluje, proti dolaru oslabuje. Ve světě se mluví o recesi, na kterou centrální banky nezareagují snížením sazeb. Ty naopak zůstanou zvýšené. Jaký je globální ekonomický výhled a jaké pohyby můžeme očekávat na kurzu koruny proti dalším světovým měnám? Na webináři s názvem „Čas nakoupit euro? A jak dlouho vydrží silná koruna?“ budeme tyto otázky v novém formátu diskutovat. Webinář proběhne den před měnověpolitickým zasedáním ECB, což přináší jedinečnou příležitost prodiskutovat očekávané kroky a jejich vliv na kurz eura.  

Webinář je určen všem, kteří obchodují či plánují obchodovat na měnovém trhu a hledají vhodnou dobu na směnu a zajištění proti kurzovému riziku. Ve 45 minutách hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou prodiskutují současné makroekonomické prostředí, výhled měnové politiky a očekávané dopady na hlavní měnové páry. Informace a závěry z webináře Vám pomohou utříbit strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika.

Dotazy bude možné pokládat během webináře. Nově přidáváme možnost dotazy zaslat předem, a to na adresu redakce@roklen.cz.

Webinář je zdarma a začíná ve středu 20. července 2022 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu zde.

Těšíme se na Vás!

Newsletter