Pozvánka na webinář: Kde hledat rizika ještě slabší koruny?

Zdroj: Zdroj: Depositphotos

Kurz koruny se v posledním měsíci hravě drží nad hranicí 24,00 za euro. Komentáře z České národní banky nenaznačují, že by bankovní rada měla s těmito hodnotami jakýkoliv problém. Vývoj kurzu ji neodradil ani od formálního ukončení intervenčního režimu. Mohla by být koruna ještě slabší? Které faktory by kurz mohly oslabit? Převažují domácí, nebo zahraniční? Na tyto otázky si odpovíme během příštího webináře služby RoklenFx, který bude zaměřen právě na českou měnu!

Pro zbytek roku jsme si vytyčili pomyslný strop kurzu koruny na úrovni 24,70 za euro. Rizika domácí měny jsou podle nás na straně slabšího kurzu. Řadíme mezi ně kombinaci domácího a zahraničního dění, která by vedle české měny mohla oslabit i ostatní měny regionu. Prozradíme, že v tomto vývoji může klíčovou roli sehrát dění v americké ekonomice a na trzích. Více se dozvíte na webináři!

Webinář je určen těm, kteří obchodují nebo plánují obchodovat na měnovém trhu a hledají vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Webinářem vás provede hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou. Informace a závěry z webináře vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika. Předpokládaná délka webináře je 45 až 60  minut.

Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné poslat už s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná ve středu 13. září 2023 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Brzy na viděnou!

Zdroj: RoklenFx

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter