Pozvánka na webinář: Kdy začít prodávat koruny?

Zdroj: Depositphotos

Vydrží silná koruna, nebo kurz oslabí? Nejnovější data o stavu devizových rezerv ukázala, že ČNB má k dispozici více než 130 miliard euro. Jak dlouho může centrální banka intervenovat, pokud to bude vůbec potřeba? Nejen to si řekneme na letošním posledním webináři služby RoklenFx!

Dlouhodobé výhledy kurzu koruny hovoří o jejím oslabení. K tomu má přispět mimo jiné recese, která je za dveřmi. Obchodníci s dlouhou korunovou pozicí mohou být  zatím spokojeni. Kurz je i díky potenciální přítomnosti ČNB na devizovém trhu stabilní a korunové výnosy jsou díky nastavení úrokových sazeb vysoké. Dopadem recese však může být zhoršení tržního sentimentu a snížení ochoty držet riziková aktiva, jako je právě koruna.

V nadcházejících dnech budou pro kurz eura, dolaru i koruny klíčová zasedání centrálních bank. Jejich výstupy budou odrážet vývoj makroekonomických veličin, s důrazem na inflaci. Poslední data v eurozóně, USA a v dalších zemích naznačila, že globální růst cen by mohl být za vrcholem. Proč tomu tak je? Jak s touto informací naloží centrální banky? A jakým směrem se může vydat kurz koruny, eura, dolaru, libry a dalších měn?

Tato témata budeme diskutovat na příštím Roklen webináři v diskusním formátu! Webinář je určen všem, kteří obchodují nebo plánují obchodovat na měnovém trhu a hledejí vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Webinářem vás provede hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou. Informace a závěry z webináře vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika. Předpokládaná délka webináře je 45 až 60 minut.

Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné zaslat s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná v úterý 13. prosinec 2022 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Těšíme se na viděnou!

Newsletter