Pozvánka na webinář: Koruna má pro letošek rekordy za sebou. Co bude dál?

Zdroj: Depositphotos

Koruna v posledních týdnech oslabila. Rekordně silné hodnoty má pro letošek za sebou. Co bude dál a jak se na tuto situaci připravit? Na to si odpovíme během příštího webináře služby RoklenFx, který bude zaměřen na českou měnu! 

Debata o případném zvýšení úrokových sazeb ČNB je v podstatě u ledu. Řada jestřábů z ČNB i odborné veřejnosti hovoří o tom, že vhodná doba pro zvýšení sazeb byla prošvihnuta. Ukončení léčby inflace skrze úrokový kanál bylo předčasné, což vede k tomu, že současné hodnoty inflace jsou stále velmi vysoké a zůstanou vyšší po delší dobu. Alespoň ve srovnání se situací, pokud by navyšování úrokových sazeb pokračovalo. Naštěstí i přesto vidíme, že hodnoty meziroční inflace postupně klesají. Současná debata v rámci ČNB se tak spíše zaměří na to, kdy dojde k prvnímu snížení sazeb a k ukončení intervenčního režimu.

Můžeme čekat výrazné oslabení koruny? Pokud ano, k jakým hodnotám? Jak se na tuto situaci připravit? A jak kurz ovlivní zahraniční dění? Tato témata budeme diskutovat na příštím Roklen webináři, který se koná ve čtvrtek 22. června od 15 hodin.

Webinář je určen těm, kteří obchodují nebo plánují obchodovat na měnovém trhu a hledají vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Webinářem vás provede hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou. Informace a závěry z webináře vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika. Předpokládaná délka webináře je 45 až 60  minut.

Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné poslat už s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná ve čtvrtek 22. června 2023 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Brzy na viděnou!

Zdroj: RoklenFx

Newsletter