Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0750 za euro. Koruna se po oslabení obchoduje nad 24,40 za euro. V 9:00 bude zveřejněna inflace za listopad.

Pozvánka na webinář: Může bankovní krize pomoci k silnější koruně?

Zdroj: Depositphotos

Americkou ekonomiku zachvátily problémy bankovního sektoru. Krach několika bank vyvolal otázku udržení finanční stability, která ovlivnila tržní pohled na americké úrokové sazby a jejich budoucnost. Fed přitom zůstává neoblomný a úroky pravděpodobně ještě zvýší. Koruna si v tomto prostředí drží relativně silné hodnoty, letošních maxim se však znovu nedotkla. Může se stav amerického bankovního sektoru ještě zhoršit? A jak by z toho mohla, nebo nemohla, profitovat koruna? To vše se dozvíte na dubnovém webináři služby RoklenFx!

Koruna si na začátku letošního roku udržela nálepku bezpečného přístavu, ke které jí lvím podílem pomohla Česká národní banka. Problémy amerického a evropského bankovního sektoru ale českou měnou otřásly, což skončilo oslabením nad hranici 24,00 za euro. Od začátku března se situace kolem bankovních domů uklidnila. Říct však s klidem, že to nejhorší máme za sebou, rozhodně nemůžeme. Velkým otazníkem je dopad na úvěrování a úvěrové standardy ovlivňující sílu agregátní poptávky, a tedy i inflace. Od toho se bude odvíjet měnová politika Fedu, ale i Evropské centrální banky, což bude mít vliv i na kurz koruny.

Má domácí měna prostor pro další posílení, nebo se máme připravit na krizi poskytování úvěrů, která stáhne americkou i evropskou ekonomiku a s nimi riziková aktiva, včetně koruny? Všechna tato témata budeme diskutovat na příštím Roklen webináři. Ten je určen všem, kteří obchodují nebo plánují obchodovat na měnovém trhu a hledají vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Webinářem vás provede hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou. Informace a závěry z webináře vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika. Předpokládaná délka webináře je 45 až 60 minut.

Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné zaslat s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná ve čtvrtek 13. dubna 2023 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Těšíme se na viděnou!

Newsletter