Pozvánka na webinář: Rok 2024 v ekonomice a na trzích. Za kolik korun bude euro a dolar?

Zdroj: Depositphotos

Letošní rok se nesl ve znamení relativně jestřábí měnové politiky jak v Evropě, tak i v USA. Aktuálně trhy sází na to, že úroky klesnou na obou stranách Atlantiku relativně brzo a rychle. To samé je očekáváno od ČNB, která by první snížení mohla doručit už tento měsíc. Co čekat v příštím roce od české, evropské a americké ekonomiky? Jak na tom bude koruna, posílí, nebo oslabí? A co další aktiva? Výhled skupiny Roklen si představíme na posledním letošním webináři!

Před necelým měsícem pracovaly tržní odhady se stejným zaceněním snížení evropských a amerických sazeb v příštím roce o necelý procentní bod. Aktuálně jsme se v americké ekonomice posunuly na procentní bod a čtvrt, a v Evropě dokonce na procentní bod a půl. Od ČNB trh očekává pokles sazeb z aktuálních sedmi procent na hodnoty začínající čtyřkou. Vše se bude řídit tím, co se odehraje v ekonomice. Udržitelný pokles inflace směrem k cíli bude signálem ke snížení sazeb. I tak ale nečekáme, že by se u nás, v eurozóně či v USA dostaly úroky až na odhadované neutrální úrovně neochlazující ani nepodporující ekonomický růst, což samo o sobě bude mít dopad na korunu, euro i dolar.

S ohledem na vývoj trhů především na začátku roku budeme sledovat srovnání pohledu tržních očekávání a centrálních bank. „Přetahovaná“ mezi těmito tábory poskytne potenciální prostor pro přecenění výhledu sazeb, což nutně ovlivní různé druhy finančních aktiv. Na webináři probereme startovací pozici české, potažmo evropské, i americké ekonomiky s důrazem na výhled sazeb. Věnovat se budeme především devizovému trhu. Řekneme si, za jakých podmínek může koruna zpevnit pod 24,00 za euro a za jakých naopak oslabit k úrovníma až korunu slabším. Věnovat se budeme i dluhopisovému trhu, domácímu i zahraničnímu, a jeho případnému přesahu do ostatních tržních oblastí, včetně akcií.

Webinář je určen těm, kteří obchodují nebo plánují obchodovat nejen na měnovém trhu. Událostí vás provede hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou a odborníkem na finanční trhy Dušanem Vaškovicem. Informace a závěry z webináře vám pomohou utříbit si obchodní strategie na vybraných trzích. Předpokládaná délka webináře nepřesáhne 90 minut.

Na webináři bude prostor pro dotazy. Ty je možné poslat už s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi!

Webinář je zdarma a začíná ve středu 13. prosince 2023 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE.

Brzy na viděnou!

Zdroj: RoklenFx

Newsletter