Pozvánka na webinář: Zbláznily se trhy? Recese za rohem a koruna posiluje

Zdroj: Depositphotos

Konec stability koruny i přes intervence? Kurz domácí měny na začátku týdne zpevnil na nejsilnější hodnoty od konce února. Česká národní banka přitom sazby nezměnila, a pravděpodobně je nezmění ani v následujících měsících. Nad rámec toho bankovní rada očekává propad české ekonomiky do recese v příštím roce. Neměla by tedy koruna oslabovat?

Domácí měna se krátce dotkla hodnoty 24,25 za euro, kterou jsme naposledy viděli v době před ruským napadením Ukrajiny. Jde o krátkodobý výkyv, nebo o začátek silnější korunové rally? Jak je na tom kurz koruny s ohledem na kondici a výhled domácí ekonomiky? A jak ho ovlivní zahraniční dění? Na tyto otázky si odpovíme na příštím Roklen webináři!

Webinář je určen všem, kdo obchodují nebo plánují obchodovat na měnovém trhu a hledají vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Ve 45 minutách hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou prodiskutují současnou českou měnovou politiku a pozici koruny v globálním prostředí zpřísňování měnověpolitických podmínek a zvyšující se pravděpodobnosti recese. Informace a závěry z webináře vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika.

Webinář je zdarma a začíná v úterý 15. listopadu 2022 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE. Na webináři bude opět prostor pro dotazy. Ty je možné zasílat i s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi.

Brzy na viděnou!

Tým RoklenFX

 

Newsletter