PPF nabízí 176 korun za akcii CETIN, 78 Kč za O2

Skupina PPF, která je většinovým majitelem operátora O2 a na počátku června z něj oddělené infrastrukturní společnosti CETIN, nabídne všem akcionářům obou firem odkup jejich akcií. Za akcii CETIN nabízí 176 korun za akcii, za akcii O2 pak nabízí 78 korun za kus.

PPF oznámila, že dobrovolný veřejný návrh na odkup akcií obou firem, které vzešly z původní spojené telekomunikační společnosti O2 Czech Republic, podá skrze společnost PPF A4 B.V. Celkem tedy nabídne za obě akcie 254 Kč. To v součtu znamená cenu, která o zhruba 76 korun převyšuje cenu jedné akcie O2 na pražské burze poslední obchodní den před rozdělením firmy na dvě, tedy k datu 27. května 2015.

Posudek, který ocenil akcii CETIN na konci roku 2014 za účelem odštěpení CETIN od O2, ji ohodnotil na 150 korun. Finanční ředitel O2 Tomáš Kouřil v nedávném rozhovoru pro Roklen24 uvedl, že na základě finančních výsledků v prvním čtvrtletí za management očekává, že nabídková cena v odkupu akcie CETIN bude vyšší, než tento posudek. To se potvrdilo.

Hodnotu O2 nepočítám cenou akcie mínus CETIN, říká finanční šéf

O2 vyráží dech: Zisk vylétl o 106 %, zákazníci víc utrácejí

„Chápeme, že pro mnohé – zejména menší akcionáře – není stav, kdy společnost, do které investovali, prochází vpravdě revolučními změnami, příliš komfortní. Rozumíme, že někteří akcionáři jsou nervózní z cenových výkyvů akcií na veřejném trhu, není však v silách PPF zajistit, aby k nim nedocházelo. Jako zástupce majoritního akcionáře obou společností proto nabízíme těm z vás, kteří v této situaci již nechtějí akcie O2 a/nebo CETIN vlastnit, možnost vaše akcie prodat za cenu, která podle našeho názoru odpovídá současné fundamentální hodnotě akcií,“ uvedla k nabídce Kateřina Jirásková, předsedkyně představenstva PPF a.s.

Všichni akcionáři O2  a CETIN po datu 15. června 2015 obdrží písemný návrh na dobrovolný odkup svých akcií.

Akcionáři se dle PPF v případě nejasností, jak při prodeji postupovat, mohou počínaje 15. červnem v pracovních dnech mezi 8:00 až 16:00 obracet telefonicky na čísla 723903317, 721427394 nebo 720346427, kde jim podle finanční skupiny vyškolení operátoři poradí jak postupovat.

„Případně bude možné navštívit po 15. 6. webové stránky www.vykupo2.cz, kde zveřejníme podrobný popis, jak nabídnout akcie k prodeji,“ dodala ve zprávě PPF.

První hodiny nové O2: kam může akcie vyrůst?

Jak naložit s akciemi O2? Názory českých analytiků

 

Newsletter