PPF nabízí za akcie Telefóniky CR 295,15 Kč do konce června (+komentář)

(Rozšířeno 9:12) PPF Arena 2 B.V., společnost ovládající většinový podíl v O2, bude vykupovat drobnými akcionáři nabídnuté akcie Telefóniky CR za nabídkovou cenu 295,15 Kč za akcii do 30. června, den vypořádání byl stanoven na 14. srpna. Uvedla to firma. Akcie se v úvodu obchodování drží nad 293 korunami za akcii.

Skupina PPF dle vyjádření nebude aktivně usilovat o delisting Telefóniky CR z pražské burzy. Zároveň ale uvedla, že v případě přijetí nabídky z odkupu akcií dostatečným množstvím zájemců zváží možnost vytěsnění minoritních akcionářů.

„My nadále doporučujeme akcie společnosti prodat. V poslední analýze jsme zhoršili naše dlouhodobé prognózy, když zklamáním byly výsledky za první kvartál. Negativum spatřujeme i v oznámené výši dividendy, která byla navrhnuta na spodní hraně plánovaného pásma. Budoucí dividendová politika však zůstává nejasná, nový vlastník se k budoucímu vývoji společnosti zatím nijak nevyjádřil,“ uvedl ekonom Komerční banky Miroslav Frayer. 

Cena, nabídnutá menšinovým akcionářům a schválena ČNB, je o 10,45 Kč nižší než cena za akcii, kterou dohodla PPF při koupi 65,9% podílu od španělské Telefóniky SA. Nižší cena se opírá zejména o fakt, že 50 Kč na akcii má nový majoritní vlastník operátora zaplatit až později.

Akcie Telefóniky CR radíme prodat, zní od analytiků Komerční banky. Proč?

ČNB kývla PPF na cenu odkupu akcií Telefóniky CR od minoritářů. 295,15 Kč

Newsletter