PPF prodala 3% podíl v O2, pomohla BCPP k rekordu

Agentura Reuters dnes uvedla, že skupina PPF prodala 3% podíl ve společnosti O2. Dle informací jde o jednorázovou akci, přičemž žádné další prodeje prý v plánu nejsou.

Cílem tohoto kroku byla dle PPF podpora tržní kapitalizace akcií O2, které jsou volně dostupné nestrategickým investorům na trhu (tzv. free float). Kupujícím pak byla Tykačova firma Belviport Trading. Po vypořádání obchodu se podíl volně obchodovaných akcií O2 zvýší na 17,4 % a podíl skupiny PPF na kapitálu O2 klesne 81,1 % a na hlasovacích právech na 82,4 %.

Tato transakce tak stála za dosažením rekordního objemu na pražské burze dosahujícího bezmála 3 miliardy korun. Pro srovnání, roční průměr dosahuje něco málo přes 0,6 miliardy korun.

Index Px tak v závěru vzrostl o +0,55 %. Titul O2 pak o +0,23 %.

Telekomunikační firma O2 loni zvýšila čistý zisk o čtyři procenta na 5,3 miliardy Kč. Konsolidované výnosy vzrostly o 0,4 % na 37,5 miliardy Kč. Celkový počet mobilních zákazníků se loni meziročně zvýšil o procento na 4,94 milionu.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. Působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v oblasti bankovnictví a finančních služeb, v realitách či biotechnologiích.

Newsletter