Praha nejslabším článkem regionu. Černý den pro O2

České akcie byly dnes opět nejslabší v regionu. Index PX klesl o 1,69 %, zatímco WIG20 a BUX odepsaly „pouze“ okolo jednoho procenta. Největší objem byl opět na akciích ČEZ, které uzavřely se ztrátou 1,48 % po snížení doporučení od Deutsche Bank na „držet“ z „koupit“. To je ale ještě „slušná“ výkonnost vzhledem k tomu, že utility v Německu dnes propadly o zhruba 3,5 %. Nedařilo se ani akciím bank, Komerční banka dnes otestovala hladiny okolo 4600 korun, kde se však  již nacházeli spekulativní kupci. Také zobchodovaný objem 64 tis. kusů akcií by mohl napovídat, že bychom se během několika příštích dnů mohli dočkat pozitivní korekce. Erste oslabila o bezmála 2 % a celkově od začátku tohoto roku ztratila již třetinu své hodnoty.

PPF vysává O2. Ze zdrojů, které nemá, chce zaplatit její akvizici

Akcie O2 dnes zažily svůj černý den. Titul nakonec propadl „jen“ o 7 %, ale během dne jsme viděli i dvouciferný pokles. Akcie tak reagovaly na zprávu, že majoritní vlastník PPF si chce od O2 půjčit 24,8 miliardy korun na dokončení transakce nákupu majoritního balíku a následného odkupu akcií od minoritních akcionářů. Současní akcionáři se logicky obávají, že v příštích letech dojde ke snížení dividend, které by se měly, podle propočtů některých analytiků, pohybovat okolo 13 korun na akcii, nehledě na fakt, že se nejspíše dočkáme „downgradů“ od předních analytiků.

Proti trhu se opět vydaly akcie CETV a přidaly za dnešek další 2 %. V první části dnešní seance v Americe titul dokázal vzdorovat propadu tamních indexů. Akcie Philip Morris se udržely na včerejších úrovních s podporou kupců mírně pod 9900 korun, zřejmě díky lákavému 8% dividendovému výnosu. Objem byl dnes na burze v Praze nadprůměrný a dosáhl 39,5 mil. USD. 

„Nečekané problémy“. NWR snižuje cíl těžby a prodeje

AAA Auto převezme polský fond. Zbylé akcie odkoupí za 94 Kč

Newsletter