Praha pod tlakem prodejců, Erste na 2letém minimu

Pražská burza se podle očekávání dostala pod prodejní tlak kvůli výrazným propadům na západoevropských akcií. ČEZ testuje úroveň 610 korun a klesá o 2,3 %. Na této úrovni je tato akcie velmi slušně poptávaná a zatím se zdá, že vydrží a odpoledne uvidíme návrat k hladinám okolo 620 korun. Banky také klesají, ERSTE dnes odepisuje další 2 % a obchoduje se na 2letém minimu. Poté, co včera zavřela pod 490 korunami a předvedla logický pohyb dolů. Komerční se dostala pod 4900 korun, na této akcii vidíme podpůrnou úroveň okolo 4820 korun, ale až tak hluboko se cena tohoto bankovní domu dnes s velkou pravděpodobností nedostane. Dnes jdou proti trhu opět akcie O2, na trhu stále chybí výraznější nabídka a tak se akcie tlačí nahoru bez výraznějšího odporu kupců.

PX index: -1,3 % – vol 14,7 mio USD

Na burze v Maďarsku také převažují prodejci. MOL, který byl tahounem včera, dnes klesá o 1,74 % a dostává se pod 12.000 HUF, stejně tak i OTP ztrácí s celým bankovním sektorem. Objem na burze je však stále velmi slabý.

BUX index: -1,09 % – vol 9 mio USD

Všechny hlavní polské blue-chipy se obchodují v červených číslech. Index WIG20 se stále nachází pod 200denním klouzavým průměrem a stále nenachází podporu kupců. Nejvíce klesají banky ale i tahouni poslední seance PKN, KGM a LOTOS, kteří odepisují v průměru 1,5 %.

WIG20 index: -1,03 % – vol 93mio USD

Newsletter