Praha v mírném zisku. Zářila KB a Unipetrol

Pražská burza dokázala uzavřít zkrácený týden v zeleném, když zisky Komerční banky dokázaly nahradit ztráty na ostatních titulech. Index PX uzavřel den se ziskem 0,09 % na nadprůměrném objemu přes 1,2 mld. korun. Je vidět, že likvidita se konečně zlepšila napříč celým trhem. Zítra je svátek, pražská burza tak otevře znovu v pondělí.

Komerční banka se tedy stala vítězem mezi blue chips s růstem 1,68 %, když nákupní moment a dynamika byla patrná již po otevření. Akcie dokázala obrátit slabý moment z týdne a opět zavírala ve vyšších úrovních nad 5.400 Kč. Sázka na dohodu s Řeckem přes víkend pomohla i rakouské Erste Bank. V Praze sice akcie odepsala -0,4 %, ale ve Vídni se obchoduje se ziskem oproti dřívějšímu závěru.

Philip Morris ČR vyplatí akcionářům dividendu 880 korun

Dobrý objem si opět užil ČEZ, který ale nedokázal udržet zisky z denního obchodování a uzavřel poblíž svého denního minima se ztrátou -0,24 %. Prodejní tlak na titulu, který se budoval v průběhu týdne, tak prozatím neustává. Za pozornost stojí silný objem na Unipetrolu, který se tak tento týden probral z několikaleté letargie. Silné blokové obchody na hranici 150 Kč posunuly objem na dvouleté maximum a současný vývoj by měl mít dohru v podobě zprávy nebo pohybu ceny. Dnešní závěr a zisk 2,4 % napovídá, že prodejce se na současných úrovních vyčerpal, ale necháme se překvapit v následujících dnech.

Unipetrol zve na valnou hromadu: Dividenda nebude

Kvartální zisk Unipetrolu výrazně vzrostl (+komentář)

Burzy v regionu si vedly smíšeně, kde Maďarsko se opět dostalo do středu pozornosti a tamní akciový index přidal 1,3 %, tažen další vlnou nákupů v OTP a MOL. Polsko odepsalo mírných -0,3 %, nad indexem visela ztráta Banky Pekao.

Newsletter