Libra po ranním oslabení na historicky nejslabší hodnoty proti dolaru umazává část ztrát. Dolar se obchoduje pod 0,97 EURUSD. Koruna ve ztrátě těsně pod 24,65 za euro.

Praha vzdorovala ztrátám v Evropě

Akcie v regionu dnes opět rostly a vzdorovaly propadům v Evropě. Index PX přidal 0,47 % díky bankám a ČEZu. ČEZ zakončil seanci nad 590 korunami a opět výrazně překonal výkonnost německých utilit. Akciím pomohlo prohlášení CEO Beneše, že firma za rok 2014 vydělala 29 miliard korun, což následně mluvčí společnosti Barbora Půlpánová uvedla na pravou míru slovy, že CEO Beneš pouze zopakoval výhled společnosti. Erste skončila poblíž 560 korun a Komerční banka zavřela na denním maximu 5069 korun. VIG si také o 0,6 % polepšil a uzavřel na 1086 korunách. Objem obchodů se zvedl na 775 milionů korun, čímž překonal dlouhodobý průměr.

Šum kolem výsledků ČEZ: Beneš pouze zopakoval výhled

Polsku se na závěr dne podařilo dostat do pozitivního pásma, když do v současnosti „zbitých“ bankovních akcií přitekl nový spekulativní kapitál. Maďarsko mírně ustoupilo ze svých denních maxim, ale tamní index stejně za podpory akcií MOL a OTP zpevnil o 0,5 %.  

Newsletter