Prahu dnes táhly banky, Fortuna za týden -20 %

Pražská burza dokázala dnešním dnem vymazat ztráty, které utrpěla v půli týdne, a zakončila týden opět na pozitivní vlně. Index PX dnes přidal 0,77 % a uzavřel na svém novém maximu letošního roku, a zlomek od svého ročního maxima z loňského června. Pozitivním rysem se staly nadprůměrné obchody, které podrthují pokračující příliv kapitálu i do našeho regionu. Tahounem dnešního růstu se opět staly bankovní tituly, podpořeny včerejší zmínkou ECB o časovém horizontu nákupu dluhopisů. Rakouská Erste se tak stala s 2,79% růstem vítězem dnešního dne, následována Komerční bankou, 1,01 %.

Štěpení O2 – trocha matematiky i alchymie

O2 se rozdělí. Podrobnosti

Za zmínku stojí pokračující silné objemy jak na O2, tak Fortuně. O2 přidala do síly indexu PX svým růstem o 2,15 %. Silný objem na titulu, dnes největší od května 2014, podtrhuje spekulace o kupci na trhu, dneškem umocněný obchodem v hodnotě 120 mil. Kč. Akcie Fortuny dnes pokračovaly v propadu a hledání si nové cenové hladiny po zprávách o změně dividendové politiky. Akcie propadla o silných 7,5 % a v týdenním vyjádření odepsala 20 %. Dnešním dnem byl vidět první zájem k nákupu kolem úrovně 103-105 Kč a akcie zde může krátkodobě nalézt hranici podpory.

Fortuna udržela růst sázek, čeká ale propad zisku a sníží dividendu

Akcie ČEZu se dnes spolu se sektorem v Evropě vydaly proti trhu a odepsaly -0,6 %. Pokračující protichůdné prohlášení politiků ohledně rezervního fondu CO2 povolenek se promítají do cen samotných povolenek a cen elektřiny v Evropě a zvyšují volatilitu na titulu. I přes denní pokles nutno podotknout, že akcie zakončila den poblíž svého denního maxima a dokázala vymazat většinu svých ztrát.

ČEZ překvapil výhledem pro letošní rok, akcie rostou

Týdenní pohyby akcií v rámci indexu PX:

Největší vzestupy  
VIG 3,81%
Komerční banka 3,39%
PLG 2,62%
Erste Group 2,21%
Stock Spirits 1,85%
ČEZ 1,43%
   
Největší poklesy  
Fortuna -20,23%
NWR -9,09%
O2 C.R. -8,65%
CETV -4,69%
PM ČR -2,29%
Pegas -0,67%

Newsletter