AB Inbev by měl propustit zhruba tři procenta zaměstnanců

AKTUALIZOVÁNO – Největší světový producent piva Anheuser-Busch InBev by po převzetí svého hlavního konkurenta SABMiller měl snížit počet zaměstnanců o 5500 lidí, tedy o zhruba tři procenta. Podle zdroje agentury Reuters se to uvádí v dokumentech firmy k návrhu transakce.

AB InBev a majitel Plzeňského Prazdroje se na spojení dohodli už loni, transakci by měli podle vlastního odhadu dokončit v říjnu. AB InBev minulý měsíc předložil zlepšenou nabídku na převzetí SABMilleru, jehož vedení se potom rozhodlo doporučit akcionářům, aby tento návrh přijali. Nová nabídka oceňuje celý SABMiller na zhruba 78 miliard liber (2,5 bilionu Kč).

AB InBev chce do čtyř let po převzetí dosáhnout ročních úspor nejméně 1,4 miliardy dolarů (33,5 miliardy Kč). Společnost podle svých materiálů předpokládá, že rušení míst se uskuteční během tří let od dokončení transakce.

AB InBev zaměstnává přes 150.000 lidí, SABMiller jich má kolem 70.000. Počet zaměstnanců spojené skupiny bude ale nižší než součet obou čísel, jelikož skupina bude muset výměnou za souhlas antimonopolních úřadů s fúzí odprodat pivovarnické aktivity SABMilleru v Evropě a podíly ve společných podnicích v USA a Číně.

AB InBev potřebuje k převzetí ještě souhlas akcionářů SABMilleru. Ti mají hlasovat o transakci 28. září.

Newsletter