Jestřábí výhled sazeb Fedu zvýšil střední a delší konec americké výnosové křivky. Vzrostly zejména reálné tržní sazby. Dolar v návaznosti na to posílil na dvouměsíční maxima. Během dne očekávejme dozvuky Fedu s rizikem pro rizikové měny. Koruna oslabila k 25,50 za euro, vzhledem k výhledu sazeb ČNB předpokládáme omezený prostor pro další oslabení.

Alza.cz spouští pro dodavatele službu Alza Invoice Financing

Společnost Alza.cz a. s. připravila ve spolupráci s Platební institucí Roger zajímavý finanční produkt pro zrychlenou úhradu faktur, tzv. Alza Invoice Financing. Ten umožní menším dodavatelům získat 75 % z fakturované částky už do 3 pracovních dnů.

Firma chce zákazníkům i nadále nabízet co nejširší portfolio kvalitních produktů – zboží nejen velkých zavedených značek, ale i drobných či rodinných firem. Ty ovšem velmi často řeší svízelný přístup k pracovnímu kapitálu. Z důvodu zrychlení finančního toku tak pro ně Alza vytvořila ve spolupráci s Platební institucí Roger speciální finanční službu Alza Invoice Financing (AIF). Díky ní dojde doslova na pár  kliknutí k uhrazení části faktur ve zrychleném režimu (bez nutnosti osobní návštěvy banky) – a to už do 3 pracovních dnů, místo běžné splatnosti. Firmy tak mohou lépe optimalizovat své cashflow.

„Službu jsme úspěšně otestovali ve spolupráci s prvními dodavateli zboží a setkali se s velmi pozitivní reakcí, nyní novinku nabízíme i ostatním v rámci ČR a Slovenské republiky. Do budoucna bychom ji rádi rozšířili i na dodavatele služeb,“ uvedl Jiří Ponrt, finanční ředitel Alza.cz.

 „Jsme velice rádi, že jsme tuto zásadní inovaci spustili s jedničkou na e-commerce trhu v tak krátké době, což umožnila především jednoduchá technologická integrace našeho produktu do podnikových systémů Alzy,“ řekl Adam Šoukal, CEO Platební instituce Roger a. s.

Vše běží na platformě Roger. Dodavatel v rámci prvního přihlášení podepíše elektronicky rámcovou smlouvu. Následně si už jen vybere on-line, které z daňových dokladů vystavených Alze chce proplatit ve zrychleném režimu. Faktury jsou do systému nahrány automaticky skrz EDI platformu. Podepsání rámcové smlouvy dodavatele k ničemu nezavazuje. Vybere-li si obchodní partner faktury
k zrychlenému proplacení, dostane uhrazeno 75 % hodnoty už do 3 dnů, zbylých 25 % pak v původně stanoveném datu splatnosti z důvodu případných zápočtů, vratek či reklamací. Skonto se odvíjí od délky zkrácení splatnosti, kupříkladu u dvouměsíční splatnosti je skonto za zkrácení splatnosti 1,05 % z faktury.

Díky službě Alza Invoice Financing si mohou i menší dodavatelé rychle, levně a maximálně jednoduše financovat své faktury před splatností, neboť jim pomáhá optimalizovat cashflow (splatnost si nastaví podle vlastních potřeb) a posiluje jejich vlastní byznys (nemusí operovat s rezervami, zálohami nebo se dokonce zadlužovat). Zároveň služba dodavatele nenutí k žádné exklusivitě, minimálnímu objemu ani nevyžaduje žádné prokazování finančního zdraví společnosti nebo potvrzení dodání zboží. Vše je doslova na pár kliků.

O Platební instituci Roger a. s.:
Roger je největší platforma na financování malých a středních podniků a poskytovatel supply chain financing ve střední Evropě. Od roku 2013 úspěšně spojuje investory a kredibilní malé a střední podniky hledající pomoc při řízení cash flow. Se získáním strategického investora v roce 2016, technologické společnosti CCV, Roger uvedl na trh automatizované financování malých a středních firem, a to díky elektronické fakturaci EDI, jejímž největším dodavatelem pro domácí trh je právě CCV. Druhým, finančním, investorem se v roce 2017 stala společnost Echilon Capital. Roger je platební institucí licencovanou ČNB a s rozšířením o PSD2 plánuje expanzi současného portfolia služeb do dalších zemí v rámci EU. Více na www.roger.cz. Kontakt: Martin Kuchynka, mkuchynka@rogeras.com, tel.: +420 770 130 388.
O společnosti Alza.cz a.s.:
Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2018, ve kterém Alza utržila 25 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (unikátní samoobslužné Prodejny budoucnosti, doručování do tzv. Alza HomeBoxu, platba a prodej BTC a LTC ve vlastních platebních automatech, nabídka elektromobilů on-line, zavedení unikátních služeb Třetinka, Zkušebka, výuka na VŠE, výrobky vlastní značky AlzaPower, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti samoobslužných AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium,. Za své úspěchy získala řadu ocenění, například Nejdůvěryhodnější značka mezi prodejci elektra, Křišťálovou Lupu, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila 64 neziskových organizací. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde.

Newsletter