Dolar se po ziskovém začátku týdne dostal pod tlak. Dolarový index klesl po hranici 90,7 bodů, euro proti dolaru sílí nad 1,2100 EURUSD. Tlaky na slabší dolar podporují procyklické měny. V zisku jsou i měny regionu. Koruna se obchoduje pod 26,15 za euro.

Americké akcie opět oslabily, index S&P 500 klesl poosmé za sebou

Americké akcie dnes opět oslabily. Index S&P 500 se tak snížil již poosmé za sebou, což představuje nejdelší sérii poklesů od finanční krize v roce 2008. Akciový trh tlačí dolů nejistota ohledně výsledku prezidentských voleb ve Spojených státech.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,16 procenta a uzavřel na 17.930,67 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,44 procenta na 2088,66 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite se snížil o 0,92 procenta na 5058,41 bodu.

Investory znepokojují známky toho, že boj o prezidentské křeslo mezi demokratickou kandidátkou Hillary Clintonovou a jejím republikánským rivalem Donaldem Trumpem je krátce před volbami velmi vyrovnaný. „Rostou obavy z toho, jak by mohlo Trumpovo prezidentství vypadat,“ uvedl analytik Ernie Cecilia ze společnosti Bryn Mawr Trust.

Investoři považují Clintonovou za kandidátku, která by zachovala současné směřování Spojených států, zatímco případné Trumpovo vítězství mají spojeno spíše s nejistotou ohledně dalšího politického i ekonomického vývoje země.

Zhruba šestiprocentní pokles dnes zaznamenaly akcie internetové společnosti Facebook, která předpověděla zpomalení růstu čtvrtletních tržeb. Dolů zamířily kvůli neuspokojivému výhledu pro tržby také akcie výrobce chytrých náramků Fitbit, jejichž hodnota se propadla téměř o třetinu.

Newsletter