Banka JPMorgan Chase přidá zaměstnancům s nejnižšími platy

Největší americká bankovní společnost JPMorgan Chase & Co přidá svým zaměstnancům na hůře placených pozicích. Minimální mzda zhruba 18.000 pracovníků se během tří let zvýší asi o 20 procent, a sice ze současných 10,15 USD (248 Kč) na 12 až 16,50 USD (293 až 403 Kč) za hodinu. V článku, který dnes zveřejnil americký deník The New York Times, to napsal generální ředitel banky Jamie Dimon.

Zvýšení hodinové mzdy se bude odvíjet od místních podmínek a situace na trhu. Banka bude také dál investovat do školení, která jejím zaměstnancům pomohou dostat se na lépe placené pozice.

„Až příliš mnoho lidí nedostává příležitost se prosadit,“ napsal Dimon, podle kterého se mzdy řady Američanů v posledních letech příliš neposunuly. Zaměstnanci banky budou díky vyššímu výdělku těžit z rostoucí americké ekonomiky, uvedl.

Minimální hodinová mzda se v USA stanoví na federální, státní a místní úrovni. Federální minimální mzda činí 7,25 USD (177 Kč) na hodinu, kde zůstává od roku 2009. Velké americké firmy jako je Wal-Mart, Target anebo McDonald‘s nicméně v posledním roce a půl oznámily zvýšení mezd alespoň části svých zaměstnanců.

Americký kavárenský řetězec Starbucks v pondělí ohlásil, že zvýší mzdy personálu ve všech svých amerických provozoven o nejméně pět procent. Dnes Starbucks mírně zdražil některé druhy nápojů v amerických kavárnách provozovaných firmou.

Newsletter