Belgie identifikovala zatčeného, jenž doprovázel atentátníky

Zadržený muž, jenž byl na záznamech bezpečnostních kamer vedle sebevražedných atentátníků, kteří v úterý aktivovali bomby v bruselském metru a na letišti, se jmenuje Faycal Cheffou. Uvedl dnes belgický deník Le Soir s odvoláním na policejní zdroje. Belgický prokurátor dnes potvrdil páteční zprávu tisku, že tento do té doby neznámý z kamerového záznamu byl zatčen.

Federální prokurátor dnes nazval zatčeného Faycal C. a obvinil ho z podílu na teroristických vraždách a dalších zločinech. Le Soir uvedl, že dopadený je plným jménem Faycal Cheffou a je novinářem na volné noze.

Cheffoua zachytily kamery v doprovodu bratrů Brahima El Bakraouiho a Khalida El Bakraouiho. Druhý z nich se vyhodil do povětří mezi cestujícími v metru, zatímco Brahim toéž učinil v odbavovací letištní hale. Na letišti kromě něj spáchal sebevražedný pumový atentát také Najim Laachraoui.

Od úterních pumových útoků, které si vyžádaly 31 mrtvých, bylo zatím zatčeno nejméně 11 lidí: devět v Belgii a dva v Německu, upřesnila dnes agentura Reuters. K útokům se přihlásila extremistická organizace Islámský stát.

Prokurátor dnes také oznámil, že obvinil z terorismu i dva zadržené v Belgii v rámci vyšetřování jiných případů. Rabah N. se podle něj podílel na přípravě nového atentátu ve Francii, který ve čtvrtek zmařila francouzská policie. Aboubakara A. obvinil z účasti v teroristické skupině v Belgii.

Newsletter