Burzovní společnost CBOE koupí BATS za 3,2 miliardy USD

CBOE Holdings Inc., provozovatel největší opční burzy v USA podle objemu, koupí druhou největší americkou akciovou burzu BATS Global Markets za 3,2 miliardy USD (76,8 miliardy Kč). CBOE se snaží rozšířit zdroje svých příjmů kvůli nízkému objemu obchodů.

Nabídka v akciích a hotovosti ohodnocuje jednu akcii BATS na 32,5 USD, což ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií představuje zisk 2,2 procenta.

CBOE vlastní Chicago Board Options Exchange. Akvizice posílí pozici CBOE na evropském trhu. CBOE také chce použít obchodní technologii BATS a přestěhovat veškeré obchodování na jednu platformu.

Nová, sloučená společnost bude mít sídlo v Chicagu a kanceláře v Kansas City, New Yorku a Londýně. Dokončena by měla být v první polovině příštího roku.

Akvizice je další z řady dohod, úspěšných i neúspěšných, mezi globálními provozovateli burz. Toto odvětví se snaží o konsolidaci již několik let. Samotná BATS se v roce 2014 díky fúzi s Direct Edge stala druhým největším provozovatelem akciové burzy v USA, napsala agentura Reuters.

Newsletter