Burzu dnes k poklesu opět vedly akcie Komerční banky

Pražská burza dál klesá, index PX při šestém sestupu za sebou dnes ztratil 0,21 procenta na 856,10 bodu. Pokles akcií Komerční banky převážil nad růstem u Erste Bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dnes lehce zpevnila vůči euru, k dolaru naopak ztratila další téměř desetník.

Po středečním víc než osmiprocentním propadu dnes akcie Komerční banky odepsaly 3,32 procenta na 870,10 koruny. Vedle úvah o změně dividendové politiky se mohlo projevit také snížené doporučení pro akcie banky od americké JP Morgan. Zlevňovaly také akcie Moneta Money Bank o 0,28 procenta na 72,30 koruny.

Cenné papíry Erste Bank, která v pátek oznámí pololetní výsledky, naopak vzrostly o 2,44 procenta na 630 korun. „Těžila ze zlepšeného sentimentu v evropském bankovním sektoru,“ uvedl akciový analytik Komerční banky Josef Němý. Akcie pojišťovny VIG po zveřejnění předběžných čísel a informace, že VIG kupuje v Rumunsku životní pojišťovnu AXA Life, klesly o 0,73 procenta na 460 korun.

Cenné papíry elektrárenské firmy ČEZ přidaly 0,17 procenta na 458,90 Kč. „Evropské energetické tituly rostly o více než procento, ČEZ se nicméně opět nepodařilo prorazit hladinu 460 Kč za akcii,“ poukázala Zahradníková.

Newsletter