CFO Fortuny: Dividendu chceme financovat z vlastního cash flow

Za pro letošní rok očekávaným poklesem očištěného zisku EBITDA o 20-25 % oproti loňské úrovni 27,8 mil. EUR stojí hlavně zrušení manipulačních poplatků na Slovensku s odhadovaným dopadem 6 mil. EUR. Management Fortuny tak v rámci konferenčního hovoru k výsledkům za 2014 komentoval výrazně horší výhled na 2015.

Fortuna udržela růst sázek, čeká ale propad zisku a sníží dividendu

Fortuna včera dál uvedla, že z důvodu plánovaných investic do rozvoje reviduje svou dividendovou politiku a očekává „výrazné“ snížení výplatního poměru ze současné úrovně 70 – 100 % z čistého zisku. Finanční ředitelka skupiny Jaroslava Hirschová uvedla, že investiční výdaje mohou letos stoupnout až na trojnásobek loňského stavu, a že firma by chtěla dividendu financovat z vlastního cash flow.

„Z toho důvodu nyní odhadujeme, že Fortuna zřejmě nevyplatí více než polovinu loňského zisku, což by odpovídalo dividendě maximálně okolo 0,15 EUR na akcii (tj. prudký pokles oproti loňské úrovni 0,22 EUR na akcii a při současné ceně dividendový výnos jen zhruba 3,7 %). Akcie Fortuny by v krátkodobém horizontu mohly zůstat pod prodejním tlakem,“ uvedl analytik KB Josef Němý.

Newsletter