Dubnová data z amerického trhu práce výrazně podstřelila konsensus. Americké výnosy klesají, dolar oslabuje, eurodolarové futures posouvají plný hike Fedu do poloviny roku 2023, technologické tituly rostou. Dopady amerických dat na měny regionu jsou mírné. Koruna se obchoduje mírně pod 25,70 za euro.

Clintonovou v New Yorku postihly mdloby z přehřátí

Demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou postihly mdloby během dnešního pietního shromáždění v New Yorku, věnovaného uctění památky obětí teroristického útoku ze září 2001. Oznámila to televize Fox News. Volební štáb podle agentury Reuters potvrdil, že Clintonovou postihly mdloby z horka, ale už se cítí „mnohem lépe“.

Clintonová vzpomínkové shromáždění předčasně opustila. Cestou do přistaveného vozu se jí podle Fox News podlomila kolena, zratila botu a do auta jí pomohli tělesní strážci. „Zjevně ji postihly zdravotní problémy,“ konstatovala televize.

Podle volebního štábu Clintonovou postihlo přehřátí organismu, ale už se prý cízí mnohem lépe. Odpočívá v newyorském apartmá své dcery Chelsea. Zda vyhledala lékařskou pomoc, není známo.

Teploty se dnes v největším americkém městě pohybují těsně pod třiceti stupni Celsia. Bývalá první dáma strávila na pietním shromáždění asi půldruhé hodiny.

V polovině srpna se v amerických médiích objevila zpráva, že devětašedesátiletá demokratická kandidátka utrpěla v červnu na veřejnosti epileptický záchvat. Informace poukazovala na video, na němž je Clintonová vidět, jak při rozhovoru s novináři chvíli nepřirozeně cuká hlavou. Videonahrávka se objevila na internetu a odvysílaly ji také některé televize.

Newsletter