Dolar globálně oslabuje, což podporuje zejména procyklické měny. Slabé zelené bankovky působí na silnější euro. To přeneseně ovlivnilo měny regionu střední a východní Evropy. Koruna zpevnila k 27,10 za euro, poté však ranní zisky odevzdala.

Direct pojišťovna má novou mluvčí. Přichází z HomeCreditu

Nela Maťašeje nastupuje na pozici tiskové mluvčí pojišťovny Direct. Od února v ní bude zodpovídat za externí komunikaci a mediální servis pro novináře. V Directu současně povede tým, který zastřeší komunikaci s veřejností i zaměstnanci.

Nela přichází do Directu z českého Home Creditu (skupina PPF), kde měla na starosti externí a interní komunikaci. Předtím pracovala řadu let v redakcích předních českých vydavatelských domů. Jako redaktorka, webeditorka a editorka sbírala zkušenosti například v Deníku nebo zpravodajském týdeníku Sedmička vydavatelství Mladá fronta. Kromě toho působila také jako PR manažerka Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Vystudovala žurnalistiku a politologii na Masarykově univerzitě. Ve volném čase ráda maluje, cestuje a věnuje se dekorování a organizaci svateb.

V Direct pojišťovně, která je nejrychleji rostoucí pojišťovnou na trhu, nově vznikne i komunikační tým, který bude mít ve firmě na starosti externí a interní komunikaci.

Newsletter