Americké reálné tržní sazby měřené TIPSy klesají. Desetiletý výnos se drží pod -1,17 %. To včera stálo za výprodejním tlakem u dolaru, který se posunul nad 1,1840 EURUSD. Včerejší nárůst českých tržních sazeb podpořil zisky koruny k 25,55 za euro, oslabení dolaru proti euru nemělo výraznější vliv.

Dolar zůstává v blízkosti čtyřtýdenních minim

Americký dolar dnes zůstal v blízkosti čtyřtýdenních minim vůči koši měn, na něž klesl v předešlých dnech. Obchodníci na devizovém trhu odhadují, kdy americká centrální banka znovu zvýší úrokové sazby.

Index dolaru ke koši šesti předních světových měn klesl o 0,1 procenta na 93,87 bodu a byl těsně nad pondělním minimem 83,745 bodu. Dolar vůči euru klesl o 0,2 procenta na 1,1360 USD, proti jenu naopak mírně zpevnil na 107,36 JPY.

Dolar srazily nejprve páteční velmi slabé údaje z amerického trhu práce a oslabilo je také pondělní vystoupení šéfky centrální banky USA (Fed) Janet Yellenové. Ta sice dala najevo, že Fed sazby dál zvýší, na rozdíl od svého květnového projevu ale nenaznačila, kdy to bude.

Britská libra oživila z pondělního třítýdenního minima vůči dolaru. Reagovala na dnešní průzkumy, které na rozdíl od pondělních anket ukázaly mírnou převahu zastánců setrvání země v Evropské unii. Kurz libry stoupl o jedno procento na 1,4574 USD.

Newsletter