Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny testuje hranici 25,40 za euro.

Estonský premiér dnes navštíví CRM startup Pipedrive

Do pražské kanceláře CRM startupu Pipedrive, který poskytuje prodejní platformu pro obchodní firmy šetřící administrativu a zajišťující správné a efektivní zacílení prodejních aktivit, dnes zavítá estonský předseda vlády Jüri Ratas. V rámci své návštěvy České republiky si tak prohlédne novou pobočku firmy, která v tuzemsku plánuje najmout 100 zaměstnanců, jako jsou vývojáři, produktoví manažeři a softwaroví designéři. Během tří let chce společnost do jejího rozvoje investovat 350 milionů korun. V Estonsku, evropském Silicon Valley, je Pipedrive oceňován mimo jiné za svou firemní kulturu.

Při příležitosti návštěvy Česka, kde bude jednat o digitalizaci, zavítá předseda vlády Estonské republiky Jüri Ratas také do nové pražské pobočky startupu Pipedrive, který je významným estonským zaměstnavatelem a velké plány má i pro Českou republiku.

“S panem předsedou vlády budeme řešit především naše cíle v České republice, kde se chceme stát významným hráčem a vytvořit z naší pražské pobočky strategickou součást společnosti. V následujících třech letech investujeme do rozvoje naší kanceláře celkem 350 milionů korun a plánujeme najmout 100 zaměstnanců,” říká Tomáš Řehoř, ředitel společnosti Pipedrive v Praze, která poskytuje CRM prodejní platformu pro obchodní firmy šetřící administrativu a zajišťující správné a efektivní zacílení prodejních aktivit.

Ve své nové pražské kanceláři, zaměřené na vývoj a design produktu, bude Pipedrive zaměstnávat především vývojáře, produktové manažery a softwarové designéry. Plánuje využít talentu a zkušeností místní IT komunity. “Mezi naše cíle, na kterých se bude podílet i nová česká pobočka, patří rozvoj technologií AI, strojního učení a dalších nových technologií. Technický rozvoj je budoucností prodeje a my chce být jeho lídrem. Klíčem k tomu je i talent a zkušenosti, které nabízí lidé v Praze,” pokračuje Tomáš Řehoř.

Jedním z témat setkání bude i firemní kultura Pipedrive, za kterou se pyšní titulem Dream Employer v Estonsku 2018 nebo Nejlepší zaměstnavatel v soukromém sektoru v Estonsku 2016. Získala také ocenění SalesTech Award 2017. Svůj vysoký standard chce přinést i do české pobočky. “Aby byli naši programátoři více motivovaní, dáváme jim nyní mnohem větší svobodu při výběru problému, který je třeba vyřešit. Každý se tak může věnovat tomu, co ho z aktuálních výzev zaujme. Je to model, který nám pomáhá zkrátit čas při vývoji nových funkcí,” vysvětluje Tomáš Řehoř.

Newsletter