Dolar je v zisku proti euru i v dolarovém indexu. Americké výnosy se posunuly výše, 10letý dluhopis se obchoduje nad 1,6 %. Hlavní událostí je americká inflace, konsensus trhu čeká zrychlení z 2,6 % na 3,6 % y/y, některé predikce pracují s více než 4 %. Riziko nad konsensus vyšší inflace je rizikem vyšších US výnosů. To by mohlo dostat pod tlak rizikové měny, včetně koruny obchodující se těsně nad 25,50 za euro.

Evropské trhy navázaly na včerejší růst, Vodafone po výsledcích +5 %

Evropské trhy dnes uzavřely se zisky: DAX a FTSE100 přispaly 0,2 % a francouzský CAC 40 posílil o 0,5 %. Evropský index Euro Stoxx získal 0,3 %.

Za zisky do značné míry stojí pokračující výsledková sezóna v Evropě. Mezi optimistické zprávy zejména řadíme výsledky telekomunikační skupiny Vodafone +5,4 %, která ve své zprávě poukázala na výrazné zlepšení na klíčových trzích. Dařilo se ovšem i akciím Henkel +4,9 %, poté co německý spotřebitelský řetězec vykázal lepší upravený zisk ve třetím čtvrtletí a zároveň posílil růst na rozvíjejících se trzích. Akcie Royal Vopak NV vzrostly o 1,8 %, když zisk na akcii společnosti vzrostl o 16 %.

Newsletter