Hyundai chce v Číně vyrábět modely pouze pro čínský trh

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor chce ve svých dvou nových továrnách v Číně vyrábět ekologická auta a modely určené pouze pro čínský trh. Tento krok jí má pomoci lépe bojovat s konkurencí čínských automobilek a zpomalujícím růstem na největším automobilovém trhu světa, informovala dnes agentura Reuters.

Hyundai své nové plány představil při zprovoznění své čtvrté továrny v Číně. Příští rok chce v zemi otevřít pátou továrnu.

Podíl automobilky Hyundai a její sesterské společnosti Kia Motors na čínském trhu letos klesl na osm procent a dostal se nejníže od roku 2007. Příčinou je právě konkurence čínských automobilek, kterým se daří získávat zákazníky levnějšími sportovně-užitkovými vozy (SUV).

Nové závody automobiky Hyundai mají mít každý kapacitu 300.000 vozů ročně. Celková kapacita výroby automobilky Hyundai na čínském trhu se tak zvýší na 1,81 milionu vozů. Včetně aut Kia bude celková kapacita činit 2,7 milionu vozů.

Podle odhadů čínského Státního informačního centra má prodej osobních aut v Číně letos vykázat růst o deset procent, příští rok se ale očekává zpomalení růstu na jedno procento. Na konci letošního roku totiž skončí daňové výhody na nákup malých aut, které jsou letos hlavním tahounem růstu prodeje.

V nových závodech Hyundai se mají vyrábět různé velikosti aut, která mají konkurovat levným čínským modelům. Od příštího roku chce Hyundai na čínském trhu prodávat SUV určené pouze pro Čínu a má v plánu i další lokální modely SUV. Hyundai chce také v zemi do roku 2020 vyrábět devět takzvaných zelených vozů, tedy s hybridním a elektrickým pohonem. V současné době mají tato auta na celkovém prodeji vozů Hyundai v Číně pouze nepatrný podíl, automobilka chce ale do roku 2020 tento podíl zvýšit na deset procent.

Newsletter