KLDR označila odpálení rakety z ponorky za velký úspěch

Sobotní odpálení balistické rakety z ponorky bylo podle severokorejského režimu „velkým úspěchem“. KLDR dnes těmito slovy potvrdila zprávy jihokorejských vojenských zdrojů, podle nichž se test uskutečnil u východního pobřeží znepřáteleného státu. Americký prezident Barack Obama prohlásil, že Washington nebere vážně nejnovější vyjádření KLDR, podle kterého je tato země připravena zastavit své jaderné testy, pokud USA přeruší společné vojenské manévry s Jižní Koreou.

Strategické velitelství armády USA potvrdilo, že jeho sledovací systémy zaznamenaly podle všeho odpálení balistické rakety z ponorky v Japonském moři a sledovaly její dráhu letu. Střela podle velitelství neohrozila americké území.

Podle jihokorejského vojenského velení letěla raketa asi 30 kilometrů, což je mnohem méně než je obvyklá délka letu, tedy nejméně 300 kilometrů.

Severní Korea dnes prostřednictvím oficiální agentury KCNA uvedla, že zkouška, které se osobně zúčastnil vůdce Kim Čong-un, dává zemi „další způsob, jak provést jaderný útok“.

Newsletter