Dubnová data z amerického trhu práce výrazně podstřelila konsensus. Americké výnosy klesají, dolar oslabuje, eurodolarové futures posouvají plný hike Fedu do poloviny roku 2023, technologické tituly rostou. Dopady amerických dat na měny regionu jsou mírné. Koruna se obchoduje mírně pod 25,70 za euro.

Leo Express vyjíždí v neděli podle nového jízdního řádu

Leo Express vyjíždí v neděli 9. prosince podle nového jízdní řádu. Zákazníci si již nyní mohou nakoupit za nejvýhodnější ceny jízdenky na Vánoce a Nový rok nebo na adventní trhy v Praze, Olomouci nebo třeba Krakově. V novém jízdním řádu se například zrychluje spojení do slovenských Košic a díky prodloužení obratu souprav v Praze budou moci vlaky Leo Express snadněji stahovat případné zpoždění. Spolu s novým jízdním řádem se dopravce technicky a provozně připravuje také na provoz v Pardubickém kraji, kde získal dvě tratě.

„Naše vlaky vyjíždí od neděle podle nového jízdní řádu, na který jsme spustili předprodej jako první vlakový dopravce. Zákazníci si u nás mohou jízdenky koupit až s půlročním předstihem a naplánovat si své cesty až do března 2019. Díky včasnému nákupu navíc ušetří – čím dříve nakoupí, tím jsou jízdenky levnější. K zakoupení jsou i jízdenky na velmi žádané vánoční spoje a cestující mohou vyrazit například na adventní trhy do Prahy, Olomouce nebo do polského Krakova. Zároveň se spolu s novým jízdním řádem připravujeme na provoz v Pardubickém kraji, kde jsme získali dvě tratě, a budeme je provozovat od prosince 2019,“ říká Jakub Svoboda, ředitel Leo Express pro Českou a Slovenskou republiku.

Jízdní řád si zachovává stejný rozsah jako ten letošní. Vlaky Leo Express podle něj vyrazí 4x denně na trasy Praha – Bohumín a zpět, 1x denně Praha – Karviná a zpět, 2x denně Praha – Košice a zpět, 2x denně Praha – Staré Město u Uherského Hradiště a zpět. V prodeji jsou také jízdenky na obnovený spoj Praha – Krakov, který po krátké přestávce opět vyjel 30. listopadu.

Díky novému jízdnímu řádu dochází k prodloužení obratů jednotek v Praze o 15 minut. „Díky prodloužení obratu našich jednotek budeme mít možnost lépe stáhnout případné zpoždění, které si vlaky přivezou do Prahy,“ vysvětluje Jakub Svoboda.

Změnou je také zrychlení spojení mezi Prahou a Košicemi až o 17 minut. Na trase došlo ke snížení počtu zastávek a ukončení některých prací, což cestu nejen urychlí, ale zároveň přinese komfortnější cestování na nočních spojích.

Leo Express se kromě toho aktuálního, který začne platit v neděli, již připravuje i na další jízdní řád. Uspěl totiž v Pardubickém kraji a od prosince 2019 bude provozovat dopravu na tratích Ústí nad Orlicí – Štíty a z Dolní Lipky do Hanušovic. 

Jízdenky na nový jízdní řád je možné zakoupit na webu www.leoexpress.com, v mobilní aplikaci, na pokladnách Leo Express nebo u partnerských prodejců jako je síť Relay.

Newsletter