LTC dnes vzrostlo o 28,72 %

Podle dat serveru Coinmarketcap.com dnes litecoin roste nejrychleji ze všech kryptoměn, které se nacházejí v první desítce podle celkové tržní kapitalizace. Za 24 hodin vyrostl LTC o 28,72 % a v absolutním srovnání je dnes 21. nejrychleji rostoucí kryptoměnou.

Mezi hlavní důvody nenadálého růstu lze hledat pravděpodobně nadcházející fork, který má přijít s vytěžením bloku 1 371 111 a očekávání „dividend“ ve formě tokenů na nové větvi blockchainu „zdarma“. Autoři forku slibují 10 litecoin cash tokenů za každý držený litecoin, má to ale háček, privátní klíče k litecoinům je nejprve třeba importovat do nové LCC peněženky. To je podobné, jako svěřit peněženku s hotovostí úplně cizímu člověku a věřit, že vám obsah poctivě vrátí i s úroky. Zatím to také nevypadá, že by měl chystaný fork podporu nějaké významnější burzy. Sám tvůrce LTC fork nedávno označil za podvod.

LTC také v poslední době zaznamenalo několik pozitivních fundamentálních zpráv – brzké plánované spuštění první platební brány pro obchodníky a vzrůstající oblibu měny na dark marketu. Ten si LTC oblíbil kvůli vyšší rychlosti a poplatkům, které tvoří zlomek současných průměrných poplatků u bitcoinu.

Platební brána LitePay je před spuštěním, usnadní konverzi LTC

 

 

      

Newsletter