Na devizových trzích pozorujeme mírné tlaky na slabší dolar. Proti euru se americká měna drží v pásmu posledních dní mezi 1,1850-1,1890 EURUSD. Vzhledem k absenci domácích dat by se kurz koruny měl vyvíjet dle zahraničního dění. Aktuálně se obchoduje pod 25,45 za euro.

Lubomír Bokštefl je novým náměstkem ministra průmyslu a obchodu

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes jmenoval náměstkem člena vlády Lubomíra Bokštefla, který až dosud působil jako jeho odborný poradce pro oblast elektronických komunikací. Serveru Roklen24 to v tiskové zprávě sdělilo ministerstvo průmyslu.

„Lubomír Bokštefl se prakticky celý profesní život pohybuje v oblasti elektronických komunikací a jako můj poradce osvědčil výbornou znalost problematiky, která s tímto sektorem souvisí,“ uvedl ministr průmyslu Jan Mládek. „Toto téma vnímám jako jednu z dominantních priorit pro MPO, a to zejména v oblasti odborně legislativní,“ dodal.

Bokštefl se narodil v roce 1954. Je absolventem Českého vysokého učení technického, obor technická kybernetika. V letech 1991 až 1992 působil na pozici náměstka federálního ministra spojů ČSFR. Po rozpadu federálního státu pracoval např. ve společnosti AT&T, mj. jako generální ředitel pro ČR a SR. Byl také obchodním ředitelem společnosti TTC. Na pozici poradce ministra průmyslu a obchodu působí od června roku 2015.

Newsletter