Bank of Japan ponechala sazby beze změny, kurz jenu oslabil nad 156,00 USDJPY. Dolar odevzdal včerejší zisky po nad očekávání vyšší inflaci a obchoduje se zpět nad 1,0700 za euro. Koruna dnes krátce zpevnila pod 25,10 za euro.

MOL a JSR dokončily výstavbu závodu na výrobu syntetického kaučuku

Skupina MOL a společnost JSR dnes v maďarském městě Tiszaújváros slavnostně otevřely nový závod na výrobu syntetického kaučuku (S-SBR). Závod s nejvyspělejší technologii vyrobí ročně 60 000 tun syntetického kaučuku a vytvoří více než 100 nových pracovních míst.

Syntetický kaučuk (S-SBR) je celosvětově velmi vyhledávaný chemický produkt. Nejdůležitější výchozí surovinou S-SBR je butadien, který vyrábí společnost MOL v nedalekém závodě zprovozněném v roce 2015. Pro svou charakteristickou molekulární strukturu je S-SBR vysoce ceněný po celém světě jako surovina pro výrobu pneumatik, které přispívají ke snížení spotřeby a mají vynikající přilnavost k mokrému povrchu.

Závod slavnostně otevřeli premiér Maďarska Viktor Orbán, předseda představenstva a generální ředitel Skupiny MOL Zsolt Hernádi a výkonný ředitel společnosti JSR Koichi Kawasaki. Skupina MOL a společnost JSR se v roce 2013 dohodly na vzniku nového podniku se společnou majetkovou účastí, kde 51 % vlastní JSR a 49 % Skupina MOL. Výstavba závodu byla zahájena v roce 2015.

„Skupina MOL rozšířila svůj petrochemický hodnotový řetězec o jeden z nejinovativnějších produktů světa. Jsme pyšní na to, že MOL z roku na rok dokáže vyprodukovat specializovanější a výnosnější výrobky. Je před námi ještě velký kus práce, ale jsme na dobré cestě, abychom dosáhli náš strategický cíl a stali se do roku 2030 vedoucí chemickou společností ve střední a východní Evropě,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel Skupiny MOL Zsolt Hernádi.

Jedním ze základních kamenů strategie Skupiny MOL 2030 – Enter Tomorrow je rozšířit petrochemický hodnotový řetězec společnosti a vyrábět produkty s vyšší hodnotou využívané v automobilovém průmyslu, ale také ve výrobě obalů, stavebnictví a elektronice. Společnost jako taková plánuje do konce následujícího desetiletí investovat 4,5 miliard USD do projektů podporujících růst petrochemického a chemického odvětví.

O Skupině MOL
Skupina MOL je integrovaná, mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v maďarské Budapešti. Aktivně působí ve více než 30 zemích, kde disponuje dynamickou mezinárodní pracovní silou 25 000 lidí a zkušenostmi a výsledky, které v odvětví získala za 100 let své historie. Průzkumné a výrobní aktivity MOL vycházejí z více než 80 let získávání zkušeností v oblasti uhlovodíků. V současné době se výrobní činnosti realizují v 8 zemích a aktiva sloužící k vyhledávání přírodních zdrojů jsou k dispozici ve 13 zemích. Skupina MOL provozuje čtyři rafinérie a dvě petrochemická zařízení v rámci integrovaného řízení dodavatelského řetězce v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku, a vlastní síť 2000 čerpacích stanic v 10 zemích střední a jihovýchodní Evropy.

Newsletter