Nepozvání Merkelové na sjezd sesterské CSU oficiálně potvrzeno

Kancléřka Angela Merkelová z CDU nebude pozvaná na nadcházející sjezd partnerské CSU. Potvrdil to dnes předseda CSU Horst Seehofer. Důvodem jsou rozdílné názory obou vládních stran na migraci, uvedla agentura DPA. Je to poprvé, kdy Merkelová nepřijede na sjezd CSU.

O nepřítomnosti předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) Merkelové informoval Seehofer oficiálně vedení bavorské Křesťanskosociální unie (CSU). Z těchto kruhů se to dozvěděla i DPA.

Seehofer prý nepozvání Merkelové zdůvodnil tím, že není dobré před občany cokoliv předstírat či dokonce „hrát divadlo“ tím, že se „zinscenuje pospolitost,“ když stále není shoda na řešení současné migrační krize. CSU dlouhodobě kritizuje vstřícný postoj Merkelové k uprchlíkům a požaduje stanovení maximální roční hranice pro přijímání běženců.

Seehofer ale zároveň zdůraznil, že na nepozvání Merkelové se s kancléřkou společně dohodli. O této jejich domluvě informoval před dvěma dny list Bild am Sonntag.

O tom, že CSU na svůj sjezd nemusí Merkelovou pozvat, se už nějakou dobu hovořilo. Sjezd CSU se uskuteční v Mnichově tento pátek a sobotu.

Newsletter