Nervózní Wall Street to dotáhla do zisku

Americké akciové trhy si po prodlouženém víkendu „dopřály“ velmi volatilní obchodní seanci, nakonec uzavřenou se zisky: S&P 0,16 %, Nasdaq 0,44 %, DJIA 0,02 %.

Trhy zkraje negativně ovlivnil čerstvý horší výhled pro růst světové ekonomiky z dílny Mezinárodního měnového fondu. Zklamáním byly následně výsledky Morgan Stanley, která uzavřela s mírnou 0,4% ztrátou. Po kvartálním reportu se nedařilo ani Johnson&Johnson -2,6 %, naopak posílil Halliburton 1,8 %.

MMF čeká slabší světovou ekonomiku, silnější americkou

Morgan Stanley nestíhá ziskem ani tržbami

Po závěru trhu svá kvartální čísla představil zástupce technologického sektoru IBM, který ziskem na akcii překonal očekávání, jeho akcie přesto v prodlouženém obchodování ztrácí přes 2 %.

Od Evropské centrální banky se všeobecně očekává, že ve čtvrtek oznámí nákup státních dluhopisů. Nicméně rozsah programu může být pro investory zklamáním, tvrdí analytici.

Postřehy z trhu: Manažeři začínají přizpůsobovat své modely pro práci v prostředí nízkých úrokových sazeb. Řekl to Marty Leclerc, investiční ředitel společnosti Barrack Yard a zdůraznil, že v krátké době bude prostředí pro akcie příznivé. Hlavní ekonom společnosti Rockwell Global Capital, Peter Cardillo, řekl, že se trhy obávají globálního ekonomického zpomalení v Asii a Evropě.

Newsletter