Dolar se veze na ziskové vlně. Dolarový index prolomil hranici 90,5 bodů, euro proti dolaru se posouvá směrem k 1,2100 EURUSD. Rizikově averzní nálada oslabuje měny regionu střední a východní Evropy. Krouna se obchoduje kolem 26,20 za euro.

Nová série pumových atentátů v Thajsku zabila tři lidi

Nová série explozí dnes zasáhla turistická letoviska v Thajsku a podle nepotvrzených zpráv zabila tři osoby a několik dalších zranila. K útokům se nikdo nepřihlásil, podle spekulací může jít o projevy nesouhlasu s nynějším vojenským režimem v zemi.

Po čtvrtečních dvou explozích, při nichž přišel o život jeden člověk, vybuchly nálože znovu v turistickém středisku Chua Chin a navíc ještě ve městě Surat Thani asi 400 kilometrů jižněji. Krátce poté explodovaly nálože na ostrově Phuket. Podle agentury AFP při dnešních útocích zemřeli tři lidé.

Dnešní série výbuchů je zřejmě spojena se čtvrtečními explozemi, napsala agentura AFP s odvoláním na informaci thajské policie. K dnešním výbuchům v Chua Chin došlo nedaleko čtvrtečních explozí a vyžádaly si kromě mrtvých i nejméně tři zraněné.

Čtvrteční exploze zabily jednu thajskou prodavačku a zranily 19 lidí, z toho sedm cizinců. Thajská policie sdělila, že bomby ukryté v květináčích 50 metrů od sebe v oblíbeném letovisku jihovýchodně od Bangkoku byly odpáleny na dálku pomocí mobilních telefonů.

Šéf thajské vojenské vlády Prajutch Čan-Oča dnes v první reakci odsoudil atentáty jako čin těch, kdo chtějí v zemi šířit chaos.

Newsletter