Dolar oslabuje v dolarovém indexu a proti procyklickým měnám. Euro zpevňuje směrem k 1,2140 EURUSD. Měny regionu evidentně profitují ze silnějšího eura. Koruna by mohla atakovat 25,40 za euro.

Photon Energy má dlouhodobé financování pro 11,5 MWp v Maďarsku

Společnost Photon Energy dnes oznámila, že podepsala smlouvu o dlouhodobém projektovém financování bez zpětného postihu (non-recourse project finance) pro své portfolio 11,5 MWp vlastních fotovoltaických elektráren v Maďarsku. Maďarské portfolio společnosti se skládá ze 17 samostatných solárních elektráren s licencí KÁT na třech různých místech.

Projekt o výkonu 0,5 MWp ve Fertődu byl připojen k síti v březnu 2018, osm projektů v Tiszakécske s celkovou kapacitou 5,5 MWp v prosinci 2018 a dalších osm projektů v Almásfüzitő s celkovou kapacitou 5,5 MWp bude připojeno koncem ledna 2019.

Financování ve výši 3,33 miliardy HUF (266 milionů CZK) po dobu 15 let poskytla banka K&H, maďarská dceřiná společnost belgické skupiny KBC Group N.V. a jedna z největších maďarských společností zabývajících se bankovními a finančními službami a vedoucí hráč v oblasti projektového financování.

„Výstavbu a předfinancování elektráren jsme zajistili s výnosy z loňského umístění korporátního dluhopisu. Refinancování s bankou K&H je významným krokem v naší strategii pro maďarský trh do konce roku 2020 postavit alespoň 50 MWp do našeho portfolia fotovoltaických elektráren. Tento milník nám umožňuje znovu uvolnit významnou likviditu a v letošním roce postavit v Maďarsku další projekty. Touto transakcí také přidáváme KBC, přední bankovní skupinu v regionu střední a východní Evropy, k našim partnerům pro financování projektů pro naše rostoucí vlastní portfolio,“ uvedl Clemens Wohlmuth, finanční ředitel Photon Energy.

Photon Energy zabezpečila EPC služby pro všechny elektrárny prostřednictvím své dceřiné společnosti Photon Energy Solutions HU Kft. Photon Energy Operations HU Kft, taktéž dceřiná společnost skupiny, poskytne dlouhodobý monitoring, jakož i provoz a údržbu elektráren.

Photon Energy je mezinárodní solární společností s českými kořeny a sídlem v Amsterdamu. Photon Energy postavila více než 60 MWp fotovoltaických elektráren v Evropě a v Austrálii. Dceřiná společnost Photon Energy Operations poskytuje provoz, servis a monitoring FVE pro více než 230 MWp, z toho přes 100 MWp v České republice. Kromě toho Photon Energy spravuje vlastní portfolio elektráren o výkonu 36.1 MWp ve třech zemích na dvou kontinentech. Photon Energy byla založena v roce 2008 v Praze. Dnešní sídlo společnosti je Amsterdam, další kanceláře jsou v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Švýcarsku a Austrálii. Akcie Photon Energy N.V. jsou kótované na pražské burze a na trhu NewConnect varšavské burzy. 

Newsletter