Pro novináře se otevírá mezinárodní autosalon v Detroitu

Novinářskými dny dnes začíná hlavní část mezinárodního autosalonu v americkém Detroitu, který je považován za jednu z nejdůležitějších přehlídek v automobilovém průmyslu. Vystavovatelé v Detroitu představí desítky nových vozů.

Pro veřejnost budou brány výstavy otevřeny od soboty 14. ledna do neděle 22. ledna. V loňském roce ji navštívilo kolem 815.000 lidí. Podle listu The Detroit News se bude velká pozornost upírat například k nové verzi modelu Toyota Camry, který je nejprodávanějším osobním automobilem ve Spojených státech.

Na autosalonu se objeví rovněž řada nových sportovně-užitkových vozů, ke kterým se Američané začali vracet v důsledku poklesu cen benzinu. Na výstavě ale nebudou chybět ani elektromobily či hybridní vozy, představí se rovněž novinky v technologiích pro automatické řízení.

Výstava se nicméně koná v období nejistoty kvůli hospodářské politice budoucího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, který během předvolební kampaně zdůrazňoval potřebu chránit americký průmysl před odlivem pracovních míst do zahraničí. Ostře kritizoval například plán americké automobilky Ford Motor na výstavbu nové továrny v Mexiku a hrozil zavedením vysokých dovozních cel. Firma se kritizovanou investici v Mexiku rozhodla zrušit.

Newsletter