Dubnová data z amerického trhu práce výrazně podstřelila konsensus. Americké výnosy klesají, dolar oslabuje, eurodolarové futures posouvají plný hike Fedu do poloviny roku 2023, technologické tituly rostou. Dopady amerických dat na měny regionu jsou mírné. Koruna se obchoduje mírně pod 25,70 za euro.

Prodej aut v EU po červencovém poklesu zamířil opět vzhůru

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii v červenci zaznamenal první meziroční pokles za téměř tři roky, v srpnu však opět zamířil vzhůru. Vyplývá to z dnešních údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Prodej se v červenci meziročně snížil o 1,4 procenta na 1,124 milionu vozů. Ukončil tak období nepřetržitého růstu, které trvalo 34 měsíců. V srpnu se ale odbyt k růstu vrátil a meziročně stoupl o deset procent na 819.126 vozů.

Od ledna do srpna se prodej nových osobních automobilů v EU meziročně zvýšil o více než osm procent na téměř 9,8 milionu vozů. Růst v prvních osmi měsících roku vykázaly všechny velké trhy.

Mladoboleslavská Škoda Auto od ledna do srpna zvýšila prodej v EU o 6,5 procenta na téměř 421.000 vozů. V samotném srpnu její odbyt na unijním trhu meziročně stoupl o zhruba čtyři procenta na téměř 40.000 vozů po desetiprocentním propadu v předchozím měsíci.

Newsletter