Dolarový index dnes ráno oslabil pod 91 bodů. Euro díky slabému dolaru zpevnilo nad 1,2100 EURUSD. Měny regionu včera vykázaly ztráty. Středový kurz koruny se pohybuje kolem 26,40 za euro.

Řecko obdrželo tři nabídky na druhý největší přístav v zemi

Řecko obdrželo tři závazné nabídky na většinový podíl v přístavu v Soluni. Oznámila to dnes řecká privatizační agentura. O druhý největší přístav v zemi mají zájem filipínská společnost International Container Terminal Services (ICTS), dubajská P&O Steam Navigation Company (DP World) a německá investiční skupina Deutsche Invest Equity Partners.

Prodej přístavu byl zahájen už v roce 2014. Nabral však zpoždění, mimo jiné i kvůli odporu politiků. V rámci nejnovějšího záchranného programu Řecko stanovilo plán privatizace, podle kterého měli investoři do pátku předložit závazné nabídky na 67 procent akcií přístavu a převzetí jeho provozu na 40 let. Zaměstnanci přístavu ve středu na protest proti privatizaci na tři hodiny přerušili práci.

Většinový podíl v největším řeckém přístavu Pireus loni získala čínská rejdařská společnost COSCO. Za 51procentní podíl zaplatila 280,5 milionu eur (7,6 miliardy Kč). Tržní hodnota přístavu v Soluni se podle agentury Reuters pohybuje kolem 200 milionů eur.

Newsletter